Do jakich pomieszczeń obrazy z kwiatami?

O tym, że kwiaty pełnią niesamowitą funkcję dekoracyjną nie trzeba nikogo przekonywać. Zarówno na obrazach jak i tradycyjne w bukiecie zawsze stanowią doskonałą ozdobę i prezent na każdą okazję. Dlaczego by nie użyć kwiatów jako dekoracji trochę innej niż zwykle czyli użyć ich jako obrazy kwiatów na płótnie (https://bajkoweobrazy.pl/obrazy/kwiaty). Tracimy wtedy wprawdzie wpływ kwiatów jaki ma na nasz zmysł powonienia, ale korzyści z tego są takie, że mamy obraz na ścianie z kwiatów które nigdy nie zwiędną, a żywotności takiego obrazu wydrukowanego na płótnie szacuje się na całe lata, jeżeli tylko nie jest narażony na ciągłe oddziaływanie promieni słonecznych.

Do kuchni czy może do salonu?

Jeżeli chodzi o obrazy do salonu kwiaty są bardzo ciekawą inspiracją do nadania temu wnętrzu klimatu gościnności. Wchodząc do takiego salonu w którym widzimy kwiaty obojętnie czy to na obrazach czy w wazonie czujemy się podobnie jakbyśmy zostali nimi obdarowani. To uczucie zawsze będzie przyjemne. Zawieszając więc obrazy kwiatów na płótnie w naszym salonie sprawiamy, że nasi goście jak i my sami będziemy czuli się w nim wyjątkowo.

Dekoracja w kuchni

Czy nasze kuchnie są gotowe na takie dekoracje? Ozdoby kuchenne zmieniły się sporo w ostatnich kilku latach i jak najbardziej dopuszcza się ozdabianie kuchni obrazami, ale jeżeli chodzi o tematykę o bardziej popularna jest jednak tematyka obrazów spożywania posiłków. Gdy mamy na myśli obrazy do sypialni kwiaty to nie jest to specjalnie popularne zestawienie. Wizerunki świeżych owoców ociekających świeżą wodą, pachnącej kawy, czy też butelki wina dobrze komponują się z pomieszczeniem, które kojarzy nam się bardziej z dobrym posiłkiem niż z galerią sztuki.

Obrazy nowoczesne czy stylowe

W zależności od gustu jaki preferujemy mogą podobać nam się różne style. O ile w obrazy w salonie mogą być okute w ramy w starym stylu, jeżeli ktoś taki lubi to już obrazy kuchenne raczej będą bardziej proste, lekkie w odbiorze. Solidne ramy nie pasują w większości przypadków do kuchni. Obrazy lekkie, takie jak te drukowane na płótnie nie mają ramy, a płótno jest zarówno z przodu jak i z boków obrazu. To sprawia, że skupiamy uwagę bardziej na tematyce obrazu niż na jego ramie.