Jakie obrazy są dla nas piękne?

Kwestie estetyczne są dla nas wszystkich bardzo ważne, to one w głównej mierze stanowią o tym, kim jesteśmy. Obrazy i cala sztuka, która się z nimi wiąże, jest sposobem wyrażania nas samych, naszych myśli oraz odczuć. Jest to ważne do tego stopnia, że niektórzy lekarze uważają sztukę i tworzenie obrazów za swego rodzaju terapie. Każdy z nas ma indywidualne podejście do tematu sztuki i każdy z nas będzie miał inne wobec niej oczekiwania. W najprostszych słowach – dla każdego piękno może mieć inne oblicze.

Co stanowi o pięknie?

Każdy z nas dowolne obrazy będzie widział w zupełnie odmienny sposób nawet, jeśli są oglądane identyczne egzemplarze. Każdy człowiek w zupełnie różny od innych ludzi sposób postrzega świat oraz wszystkie zjawiska z nim związane, także kolory czy kształty, a przede wszystkim idące za obrazami przesłania. Przy wyborze malarstwa na przykład do wnętrza swojego domu również każdy człowiek będzie się kierował zupełnie różnymi kryteriami.

 

Co umieszczamy na ścianach?

W kwestii dekorowania obrazami domu zdecydowanie wygrywa kwestia estetycznego zestawienia i dopasowania elementów do całości wystroju. I tak jeśli na przykład sypialnia jest utrzymana w jasnych tonach, to najczęściej wybierany jest doń obraz z tulipanami (https://bajkoweobrazy.pl/obrazy/tulipany), przede wszystkim ze względu na delikatną kolorystykę i uniwersalny temat czy motyw. Ciężkie tematy są w kwestiach dekoracji pomieszczeń raczej pomijane; mają one jedynie cieszyć oko.

2 komentarze Dodaj komentarz

  1. Milena pisze:

    Ja mam właśnie w sypialni kwiaty i bardzo je lubię.

  2. Miłosz pisze:

    Moja żona uwielbia kwiatowe kompozycje na obrazach, no i w sumie nie wyglądają one najgorzej.

Dodaj komentarz