Dlaczego kolorowy obraz jest piękny?

Każdy oczywiście ma swój własny gust i pogląd na sprawy estetyki i piękna, są jednak kanony i sprawy, które są uniwersalne dla wszystkich ludzi, które za każdym razem będą stanowiły o pełnej estetyce danego konkretnego dzieła. Nieważne, czy będzie to obraz wiszący w największym muzeum świata, czy w naszym salonie.

Po pierwsze – kompozycja

Obrazy na ścianę powinny być przede wszystkim spójne kompozycyjnie, gdyż to w głównej mierze odpowiada za odpowiedni odbiór danego obrazu. Dlatego właśnie do dekorowania mieszkania najczęściej wybiera się jednak regularne w kształtach przedmioty lub krajobrazy, które będą stanowiły ciekawe, regularne uzupełnienie ściany. Obrazy tego typu sprzedaje sklep https://bajkoweobrazy.pl/.

Po drugie – kolor

W każdym obrazie bardzo ważna jest kolorystyka, w jakiej całość jest utrzymana. I znowu, jeżeli obraz miałby znajdować się w muzeum, gdzie tylko on jest głównym punktem zainteresowania widzów, to wszystko w porządku i może on przybierać najdziwniejsze zestawienia kolorystyczne świata; jeśli jednak ma on pełnić ozdobę domu, powinien być dopasowany do całości, czyli musi zgrywać się dobrze i z kolorem ścian, i z meblami, i z podłogą. Kolorowy obraz będzie pasował do kolorowych wnętrz (https://bajkoweobrazy.pl/obrazy/kolorowe).

Po trzecie – ekspozycja

Każdy obraz na płótnie powinien być odpowiednio eksponowany, aby mógł rzeczywiście zachwycać wszystkich go oglądających. Nie może więc być przysłonięty, nawet częściowo, żadnymi meblami, nie może też gryźć się z tłem ścian czy ich deseniem ani nawet z położonymi na podłodze deskami czy panelami. Dzisiaj doskonale urządzone mieszkanie jest jedną, wielką, dobrze ze sobą spasowana maszyną.

2 komentarze Dodaj komentarz

  1. Witek pisze:

    Nie wiedziałem, że od tego właśnie zależy piękno obrazu.

  2. Ewa pisze:

    Mimo, że zmieniły się kanony piękna, to mieszkania i tak są coraz piękniejsze.

Dodaj komentarz