Mówimy o grafikach na obrazach

Obrazy oraz w ogóle sztuka malowania jest jedną z najważniejszych działalności, jakich się podejmujemy jako ludzie. Dzięki sztuce jesteśmy w stanie rozwijać swoja wyobraźnię oraz zdolności manualne, widzimy też więcej i jesteśmy bardziej kreatywni. Malowanie wpływa więc na nas wręcz doskonale.

Coś o pięknie

Piękne obrazy na ścianę (znajdziesz je na http://bajkoweobrazy.pl/) mogą mieć różnorodną tematykę, mogą poruszać różne problemy. Ważne jest jednak też miejsce, w którym eksponowane jest dane dzieło, ponieważ nie zawsze każdy motyw malarski będzie dobrze pasował do wnętrza, w którym jest eksponowany. Zawieszenie w kuchni dzieła mówiącego na przykład o rzezi niewiniątek zdecydowanie nie będzie przydawał dobrego smaku ani wydźwięku.

 

Nowoczesność jest ważna

Dzisiejsze dekoracje wnętrz są doskonale wyważone w smaku i przedstawieniach, jakie sobą prezentują. Na przykład niektóre grafiki na ścianę czyli obrazy z grafiką (przykładowe https://bajkoweobrazy.pl/obrazy/grafika) robią zdecydowanie większą furorę i wrażenie na gościach, niż starodawne obrazy w złotych, ciężkich ramach. Samo graffiti z kolei coraz szybciej przenika z ulicy do domów i salonów. Jeszcze do niedawna sztuka ulicy była uważana jedynie za akt wandalizmu, dzisiaj ten pogląd na szczęście się zmienia i tego typu dzieła sztuki, a także ich twórcy zaczynają być doceniani. To bardzo ważne, ponieważ nie każdy nawet zdaje sobie sprawę z tego, że graffiti to nie tylko byle jaki podpis zrobiony sprayem, ale też godziny ciężkiej pracy spędzone na precyzyjnym operowaniu trudnym urządzeniem malarskim.

2 komentarze Dodaj komentarz

  1. Wiola pisze:

    mój syn upierał się, że chce takie graffiti u siebie w pokoju, więc kupiłam mu za to obraz.

  2. Bartek pisze:

    Ja akurat samodzielnie wykonałem graffiti w swoim pokoju, ale pewnie gdybym nie potrafił, kupiłbym taki obraz.

Dodaj komentarz